Enter your keyword

Konkurs Literacki pt. „Szczegóły, wskazówki, poszlaki – na tropie tajemnicy”

Konkurs Literacki pt. „Szczegóły, wskazówki, poszlaki – na tropie tajemnicy”

Troje uczniów naszej szkoły Maja Skoneczna z klasy 7b, Julia Trejter z klasy 8c i Mateusz Pińkowski z klasy 8b wzięło udział 3 marca w Konkursie Literackim pt. „Szczegóły, wskazówki poszlaki – na tropie tajemnicy”. Konkurs został zorganizowany w Pijarskiej Szkole Podstawowej Królowej Pokoju w Łowiczu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy dotyczącego treści wybranych lektur kryminalnych dla młodzieży oraz napisanie wypracowania na jeden z wybranych tematów. Uczniowie musieli przeczytać m.in. „Zabójstwo Rogera Ackroyda” Agathy Christie, „Psa Baskervillów” Arthura Conan Doyle’a, Katarzyny  Kwiatkowskiej „Zbrodnia w szkarłacie”, Nancy Springer „Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady”, Arkadiusza Niemirskiego „Testament bibliofila”. Głównymi nagrodami w konkursie są czytniki e-booków oraz tablety. Na wszystkich uczestników czekają książki i dyplomy.