Korowód czytelniczy

Kolorowe, wesołe i promujące czytelnictwo wydarzenie zorganizowała w sobotę 11 maja Biblioteka Miejska w Łowiczu w ramach finału akcji „Z książką na walizkach”.

Z tej okazji przybyli do Łowicza następujący autorzy książek dla dzieci: Andrzej Grabowski, Beata Ostrowicka, Katarzyna Wasilkowska, Krzysztof Kochański, Michal Przewoźniak, Paweł Beręsewicz, Renata Piątkowska, Dorota Combrzyńska-Nogala.

W wydarzeniu chętnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły min: Agata Mitek, Hanna Mitek, Julianna Siejka, Maja Papuga, Maja Szalkiewicz, Marta Szary, Natalia Kosiorek, Nikola Stychlerz, Nikoletta Masztanowicz, Veronika Dvoretska, Zuzanna Wilk, Nikola Bilska, Dorota Grzelak, Stanisław Kunecki, Hubert Błaszczyk, Wojciech Uczciwek…oraz panie pracujące w bibliotece Magdalena Wójcik, Ewa Więcek.

Na Nowym Rynku, gdzie spotkały się delegacje szkół i przedszkoli rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze bajkowe przebranie

Jury stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż uczestnicy naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością. Wcielili się m.in. w Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Aurorę, Pocahontas, Syrenkę, Arielkę, Cruellę De Mon, Bellę, Roszpunkę, Annę z Krainy Lodu…

Korowód poprowadził w radosnej atmosferze, do sali gimnastycznej w Alejkach Sienkiewicza wodzirej Arek. Przy dźwiękach takich przebojów, jak” Jestem Twoją Bajką” w wykonaniu Sanah czy „Witajcie w naszej bajce”, wydarzenie było kontynuowane.

W sali odbyło się tu podsumowanie konkursów: plastycznego i fotograficznego. Hubert Błaszczyk przeprowadził wywiad Pawłem Beręsewiczem. Dla uświetnienia wydarzenia uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,W krainie przygód” a Stanisław Kunecki wyrecytował wiersz Anny Gratkowskiej ,, Żuczek” oraz otrzymał nagrodę za udział w konkursie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w Łowiczu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz XII edycji akcji „Z książką na walizkach”, której organizatorem jest łódzkie Wydawnictwo Literatura oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi.