Mała książka wielki człowiek

20.11.2023

Mała książka – wielki człowiek to kampania ogólnopolska finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Akcja ma zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych: rodziców, dziadków, opiekunów. Dlatego w minionym tygodniu klasy pierwsze z wychowawczyniami odwiedziły szkolną bibliotekę i otrzymały Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszurę, „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów dzieci, aby rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka, zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów i nigdy niekończącą się pasję czytania.