Enter your keyword

podsumowanie szkolnej akcji góra grosza 💰

podsumowanie szkolnej akcji góra grosza 💰

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej XXIII edycji 💰GÓRA GROSZA 💰. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie funduszy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.Uczniowie, nauczyciele, zespół specjalistów naszej szkoły jak również rodzice nie pozostali obojętni na krzywdę i bardzo chętnie przynosili drobne monety. Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Cała społeczność naszej szkoły zebrała ich w sumie 1️⃣2️⃣2️⃣,6️⃣4️⃣kg, co dało nam kwotę 1️⃣ 1️⃣6️⃣1️⃣,7️⃣0️⃣ zł.

Wyniki zbiórek przedstawiają się następująco:- uczniowie klas 1-3 zebrali łącznie 16,54 kg- uczniowie klas 4-8 zebrali łącznie 102,38 kg- zespół specjalistów (pedagog, pedagog specjalny, psycholog) zebrał łącznie 3,72 kg.W konkursie na największą ilość zebranych grosików wygrywa klasa VI C, która zebrała łącznie 30,24 kg👏. Zwycięska klasa w dogodnym dla siebie terminie, w ramach nagrody, uda się w raz z Wychowawcą na wycieczkę po Łowiczu. Uczniowie odwiedzą Straż Pożarną oraz Urząd Miejski jak również udadzą się na słodki poczęstunek.W dniu 30.03.2023 r. poprzez Pocztę Polską pieniądze zostały wysłane na adres organizatora.Od pracownika poczty dowiedzieliśmy się, że jest to największa ilość zebranych grosików, które były przekazywane, więc nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na wyniki krajowe 💪🥰.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom – SU wraz z opiekunkami.