Projekt Erasmus

Od września br. w naszej szkole realizowany jest projekt „Skilling me softly” (Rozwój kompetencji miękkich) w ramach Europejskiego Programu Erasmus+. Koordynatorem projektu jest szkoła Institut D’Auro z Santpedor w Katalonii. Oprócz naszej szkoły w projekcie udział biorą jeszcze dwie szkoły – Gymnasio z Kavalas w Grecji oraz Austbo Skole ze Stavanger w Norwegii.

Szkolnym koordynatorem projektu w Szkole Podstawowej nr 2 jest Monika Kołudzka-Wójcik.

W związku z realizacją projektu podejmowane są różne działania.

Został zorganizowany szkolny konkurs na logo projektu, gdyż każda szkoła miała za zadanie wysłać trzy propozycje. Najlepszymi okazały się projekt Natalii Mrowiec z 7c, Małgorzaty Świeszkowskiej z 5b oraz Antoniny Hymki z 7b. Międzyszkolny konkurs wygrała propozycja z Grecji.

W lutym 2020 roku grupa 12 uczniów wyjedzie na spotkanie z rówieśnikami ze szkół partnerskich do Santpedor. Będą mieszkać w rodzinach uczniów, musieli zatem przygotować opisy swoich zainteresowań, rodzin, upodobań żywieniowych i wszelkich innych rzeczy, które pomogłyby nauczycielom ze szkoły w Santpedor na właściwe dobranie uczniów do gospodarzy. Uczniowie przygotowali także prezentacje ukazujące nasz kraj, miasto i okolicę oraz szkołę. Brali udział w zajęciach z jogi prowadzonych przez Panią Ilonę Kucharek. Sprawdzili się także w organizacji własnej pracy przygotowując pod opieką Pani Karoliny Ignaczewskiej zajęcia świąteczne w Przedszkolu Stokrotka w Łowiczu.

Wszystkie działania koordynatorzy umieszczają na stronie projektu Skilling me Softly na Facebooku.