22 kwietnia 2020 roku nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Dnia Ziemi.

„Działanie na rzecz ochrony klimatu” to hasło przewodnie tegorocznej edycji. W ramach tej akcji uczniowie klas starszych,  tj. 7 i 8  mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach on-line ,, Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu „ zorganizowanym przy współpracy z  Ministerstwem Klimatu, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska. Zaproszenie na spotkanie przyjął Pan Michał Kurtyka, minister klimatu, który to uczestniczył w wideoczacie i odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Wykłady prowadzili: dr biologii Mateusz Gogól, który wyjaśnił powstawanie i znaczenie globalnego ocieplenia, dr fizyki Tomasz Rożek o odnawialnych źródłach energii, czyli OZE.

Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych odbywały się warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką
 na temat ,,Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?”

W szkole przeprowadzony również został konkurs na EKO strój. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie klas 5 – 8 . Zainteresowanie konkursem przeszło nasze oczekiwanie. Otrzymałyśmy mnóstwo zdjęć. Ze względu na obecną sytuację niestety dzieci nie mogły zaprezentować się w szkole przed całą społecznością szkolną, ale wszystkie zdjęcia są umieszczone na stronie szkoły. Nagrodą
za udział w konkursie są oceny z biologii lub geografii.

Dziękujemy za aktywny udział!

Marlena Dylik – nauczycielka geografii

Aneta Kędziora – nauczycielka geografii