Akcja „ŁOWICKI MIŚ RATOWNIK DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI”

Akcja „ŁOWICKI MIŚ RATOWNIK DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI”.

Ty również możesz pomóc! Przyłącz się do Wielkiej Akcji Pomocowej i wspólnie z Łowickim Misiem Ratownikiem wspomóż ofiary trzęsienia ziemi w Turcji.

Kochane dzieciaki, mali i duzi wolontariusze, rodzice i nauczyciele. Na pewno już słyszeliście i widzieliście na wielu kanałach telewizyjnych i portalach internetowych o tragedii w Turcji.

Trzęsienie ziemi, coś czego nie można przewidzieć i jesteśmy kompletnie bezradni. Ogromne nieszczęście dzieje się na naszych oczach. Zaledwie w kika sekund zgasły radość i uśmiech. Pod gruzami zostały zasypane marzenia i plany. Ich miejsce zastąpiły płacz, smutek, strach, rozdarte serca. Pozostała nadzieja na odnalezienie pod zwałami gruzów żywych ludzi.

Jak możemy pomóc?

Akcja „ŁOWICKI MIŚ RATOWNIK DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI” to akcja naszych serc dla tych, którzy stracili wszystko w wyniku trzęsienia ziemi.

Zbieramy najbardziej potrzebne rzeczy:

👉 maskotki, zabawki i słodycze, coś co pomoże dzieciakom choć na chwilę przysłonić koszmar, który przeżywają;

👉 chusteczki nawilżone, chusteczki higieniczne, żywność z długim terminem przydatności (makarony, ryż, konserwy, itp.);

👉 latarki, koce, śpiwory, poduszki;

👉 karma mokra i sucha dla psiaków i kotów.

Zebrane rzeczy pakujemy w mocne worki lub pudła i podpisujemy (karta informacyjna placówki).

Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu – świetlica szkolna (sala 18).

Termin zbiórki: zaczynamy natychmiast – do 21.03.2023 r.

Zebrane przez nas dary zostaną odebrane przez organizatorów MISIA RATOWNIKA ze Zgierza, a następnie przewiezione do punktu dystrybucji pomocy organizowanej przez Stowarzyszenie Potiat współpracujące z przedstawicielem Ambasady Turcji w Polsce. Stowarzyszenie dostarczy dary bezpośrednio do potrzebujących.

Niech ŁOWICKI MIŚ RATOWNIK ukoi płacz i strach skrzywdzonych przez los ludzi.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

Placówki, które mogą samodzielnie dostarczyć paczki zapraszamy do SP2 w Łowiczu. Tam gdzie będzie konieczne dary odebrane zostaną przez opiekuna akcji.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Opiekun akcji:

Elżbieta Lis – tel. 602 435 623