Enter your keyword

Dwójka maluje. Nasze pasje.

Dwójka maluje. Nasze pasje.

Dnia 25.03.2021 r. w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu odbyło się otwarcie wystawy „Dwójka maluje. Nasze pasje”.  Swoje prace zaprezentowały uczennice: Maja Dąbrowska z klasy ósmej oraz Gabriela Trauth z klasy siódmej. Pomysłodawcą i opiekunem wystawy jest pan Wojciech Kutkowski nauczyciel plastyki  i muzyki.

Obie dziewczynki wykonują prace techniką komputerową. Mimo podobnego sposobu tworzenia, ich prace są różne. Gabrysia czerpie inspiracje z gier komputerowych, wzoruje się na japońskiej technice manga. Maja szuka inspiracji w muzyce, a rysowane przez nią postacie często wzorowane są na figurkach littlest pet shop. Obie dziewczynki mają wiele różnych pasji. Gabrysia gra na pianinie i tworzy figurki manga z masy plastycznej. Swoją przyszłość wiąże z grafiką komputerową. Maja interesuje się światem zwierząt, muzyką hardrockową.  W przyszłości chciałaby zostać psychologiem.