Dzień Matematyki

W dniu 15 marca oraz 18 marca odbyły się w naszej szkole konkursy drużynowe oraz indywidualne z okazji Dnia Liczby Pi oraz Dnia Matematyki SP2.

Klasy czwarte i piąte walczyły w zespołach, zmagając się z łamigłówkami i rebusami matematycznymi, klasy siódme budowały dwudziestościan foremny, a klasy szóste walczyły o tytuł Najlepszego Liczmana SP2.

Drużynowo wygrały klasy: 4c, 5a i 7b.

Najlepszym Liczmanem SP2 została na ten rok szkolny Magdalena Marczak, zaś II miejsce przypadło Piotrowi Fabjańskiemu z klasy 6a, a III zdobył Szymon Kołaczek też z klasy 6a.

Kulminacją tegoż Święta Matematyki był poniedziałkowy konkurs recytacji liczby pi.

Rekord SP2 w recytacji wynosi od tego roku szkolnego 150 cyfr po przecinku,

i należy do Mateusza Jachimka z klasy 7b. BRAWO!!!

Oprócz konkursów drużynowych i indywidualnych uczniowie wzięli też udział w konkursach plastyczno-matematycznych.

Na poziomie klas 4-5 na plakat promujący matematykę z hasłem „Kocham Matematykę” nagrodzeni zostali:
I miejsce Marcel Kowalik z kl.4a
II miejsce Stanisław Żmijewski z kl.5a
III miejsce Wojciech Uczciwek z kl.4a
Wyróżnienia otrzymali: Amelia Kawulska 4a, Nikola Bilska 4a, Stanisław Kunecki 4b, Bartosz Antoniak 4b, Wiktoria Andrzejewska 4c, Nikola Stychlerz 5b.

Na poziomie klas 6-8 na matematyczną pi-sankę nagrodzeni zostali:
I miejsce Natalia Białek z kl.7a
II miejsce Aniela Hymka z kl.6b
III miejsce Aleksandra Skowrońska z kl.7b
Wyróżnienia otrzymali: Tymon Czarczyk 6b, Maja Papuga 6a, Stanisław Pięta 6b, Jakub Jakiel 7a, Kamila Bartoszewska 7c

Ogromne gratulacje dla wszystkich zwycięzców.

Nagrodami były między innymi talony na pizzę od pizzerii K-2, Zamkowa i Novum. Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania

Katarzyna Milczarek.