Enter your keyword

koncert Kwartetu Flamenco – Wirtuoz

koncert Kwartetu Flamenco – Wirtuoz

27 kwietnia 2022 roku uczniowie z klas 1-4 uczestniczyli w koncercie Kwartetu Flamenco – Wirtuoz w łowickim kinie. Zespół swoją muzyką przeniósł słuchaczy w słoneczny klimat południowej Hiszpanii prezentując charakterystyczny dla tego rejonu styl muzyczny – Flamenco. Dynamiczne brzmienie gitary, charakterystyczny zaśpiew oraz wirujące falbany sukni, pozwoliły poznać ten, jakże oryginalny rodzaj kultury muzycznej. Dzieci mogły w sposób praktyczny uczestniczyć w koncercie poprzez grę na instrumencie lub naukę tańca. Publiczność obejrzała tradycyjne formy Flamenco („Sevillianas”, „Tangos” czy „Garotin”), jak też wysłuchała nowatorskich kompozycji Michała Izydorczyka („Morna”, „Spanish Dance”) oraz popularnych i znanych przebojów z repertuaru Gipsy Kings („Bamboleo”, „Baila Me”).