KWESTA PTTK na rzecz ratowania zabytkowych grobów na łowickich cmentarzach

W tym roku już po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w organizowanej przez łowicki oddział PTTK kweście na rzecz ratowania zabytkowych grobów na łowickich cmentarzach. W poniedziałek 31 października 2022r. w godzinach 9.00 – 17.00 pełniliśmy dwugodzinne dyżury kwestarskie na cmentarzu Emaus. W kweście uczestniczyło 59 uczniów naszej szkoły pod opieką  pani dyrektor Ewy Chudzyńskiej i 15 nauczycieli. Nasz udział w kweście ma charakter wychowawczy, służy rozbudzaniu wrażliwości, potrzeby aktywności społecznej i poczucia więzi z lokalnym środowiskiem, jego historią i tradycją.

Serdecznie dziękujemy kwestarzom oraz wszystkim osobom, które wsparły tę cenną inicjatywę, wrzucając datki do puszek.