„Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 154 800,00 zł na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Szkoła wzbogaciła się o wyposażenie do sali techniczno-fizycznej (maszyny do szycia oraz zapas igieł i nici, akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, stację lutowniczą, suwmiarki, zestaw wkrętaków, skrzynkę narzędziową, zestaw do eksperymentów z elektrycznością, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, plansze dydaktyczne, teleskop, wizualizery), zestawy do robotyki, aparat fotograficzny oraz program do obróbki filmów i zdjęć, statyw do aparatu i kamery, gimbal, mikrofon kierunkowy, mikroporty, zestaw oświetleniowy, konsolę – mikser dźwięku, filamenty do drukarki 3D.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie m.in. na zajęciach informatyki, fizyki, techniki, muzyki, plastyki czy kołach zajęciowych (fotograficznym i teatralnym).

Dzięki w/w inicjatywie nasi uczniowie mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.