międzynarodowy dzień bez przemocy

2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. W związku z tym, że była to niedziela, obchody w naszej szkole odbyły się w poniedziałek 3 października. Tego dnia zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli czerwony motyw w swoim ubiorze, symbolizujący znak STOP (STOP PRZEMOCY). Był to także dzień konkursu na najciekawsze plakaty o przeciwdziałaniu przemocy wykonane przez naszych uczniów.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 2b, którzy wykonali łącznie aż 19 plakatów, a 3 października wszyscy wraz z wychowawczynią panią Anną Gawrońską ubrali się na czerwono.

Wyniki konkursu na najciekawszy plakat:

w kategorii klas 1 – 3

Wyróżnienia:
Tymon Czarczyk 5b,
Maria Miedzianowska 5b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a także małe podarunki z motywem łowickim i coś na osłodę, a także mogą wybrać sobie jeden dzień bez pytania i pisania niezapowiedzianych kartkówek.

Plakaty zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Mają przypominać uczniom, że dobre życie, to życie bez przemocy.

Koordynatorki szkolnej akcji Ilona Staniszewska, Sylwia Adamska oraz Monika Dziedzic dziękują wszystkim za zaangażowanie i promowanie życia bez przemocy. Pamiętajcie – wspólnie mamy moc!