Enter your keyword

Miejskie zakończenie roku szkolnego 2020/2021

22.06.2021 r. w Łowickim Ośrodku Kultury odbyło się Miejskie Zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Jego celem jest uhonorowanie uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 osiągnęli szczególne sukcesy w nauce i sporcie. W tym roku zaszczyt prowadzenia uroczystości przypadł w udziale Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. Galę prowadzili: p.  Karolina Pierzchała oraz p. Maciej Trojanowski,   a jej motywem przewodnim była „droga” we wszystkich jej znaczeniach, także metaforycznych. Konferansjerzy nieustannie podkreślali, jak długą i najeżoną przeszkodami drogę przebyli ci, którzy znaleźli się wśród nagrodzonych. Podkreśliła to również Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im A. Mickiewicza, p. Ewa Chudzyńska  w swoim przemówieniu.

A uhonorowani jak zawsze zostali: uczeń z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem, osobowość oraz sportowiec szkoły. Nagrody wręczali: pomysłodawca uroczystości – Burmistrz Miasta Łowicza K. J. Kaliński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej J. Wiśniewski. Ze względu na pandemiczne obostrzenia uczniowie „Dwójki” nie mogli zaprezentować swoich umiejętności bezpośrednio przed zaproszonymi. Udało się jednak odtworzyć występy dzieci. Publiczność mogła podziwiać urocze tancerki: Aleksandrę i Katarzynę Więcek, Antoninę Hymkę oraz Maję Smolczewską, a także wysłuchać piosenki „Kto powie mi jak” zespołu „Kwiat paproci” w wykonaniu: Weroniki Kuś, Patrycji Wojciechowskiej oraz Neli Kokołaszwili. To tylko niewielka próbka uczniowskich talentów, ale dodała blasku całości.  Oby następne uroczystości tego typu mogły odbywać się przy większym udziale uczniów.

Scenariusz uroczystości opracowała p. Ilona Kucharek, za wizualną stronę gali odpowiadał p. Wojciech Kutkowski, przy prezentowaniu nagrań niezbędna okazała się pomoc p. Przemysława Plichty.

Laureaci z naszej szkoły

Uczniowie z najwyższą średnią

Ola Więcek

Uczennica ze średnią ocen 5,44 i wzorowym zachowaniem. Jej pilność i sumienność wzbudzają uznanie a zaangażowanie i są wzorem dla rówieśników. Aleksandra to uczennica wszechstronnie uzdolnioną o różnych pasjach i zainteresowaniach. Chętnie bierze udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych osiągając znaczące sukcesy: I miejsce w Powiatowym Konkursie Piękno Łowicza i okolic. Ola to również aktywna uczestniczka życia społecznego klasy i szkoły: udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+, akcja Wielka paka dla zwierzaka, pomoc w zbiórce rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w Łodzi, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kutnie, czy też akcja Pomoc dla pogorzelców z Ozorkowa. I miejsce. Pomysłowa, rzetelna, wartościowa a przy tym koleżeńska i empatyczna – taka jest Ola.

Anna Biernacka

Ania jest uczennicą wszechstronnie uzdolnioną, posiadającą  szerokie zainteresowania. Osiąga bardzo wysokie wyniki ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Na zakończenie szkoły podstawowej, średnia jej ocen wynosi 5,44. Od najmłodszych lat wykazywała duże zainteresowanie  matematyką. Corocznie brała udział w konkursach matematycznych takich jak Archimedes. Plus , Kangur, osiągając  bardzo wysokie wyniki. W  klasie ósmej zakwalifikowała się do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.  Brała również udział w licznych konkursach wiedzy przedmiotowej z języka polskiego i języka angielskiego. Jest wzorem dobrego wychowania, taktu i kultury osobistej.

Osobowość szkoły

Antonina Hymka

To uczennica z pasją do tańca, fotografii i matematyki. Od 7-ego roku życia każdą wolną chwilę poświęca na taniec, by później z dumą prezentować swoje umiejętności podczas licznych uroczystości szkolnych. Dziś już sama układa choreografie i dobiera muzykę do swoich występów. Antonina uwielbia także rozwiązywać zadania i zagadki matematyczne. Otrzymała wyróżnienia w Konkursach Matematycznych „Kangur” i Archimedes. W wolnych chwilach Tosia fotografuje. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Szkołę Tańca Marthy Graham.  Antonina to uczennica, której można powierzyć każde zadanie, zawsze pogodna, życzliwa, chętnie niosąca pomoc innym. Brała udział w wielu akcjach charytatywnych.

Sportowiec Szkoły

Jan Pietrzak

Jan Pietrzak jest nie tylko sympatyczną osobą, ale przede wszystkim bardzo utalentowanym i wszechstronnym sportowcem. Liczne sukcesy Janka sprawiły, że jest on obecnie jednym z bardziej perspektywicznych młodych sportowców naszego regionu. Wziął udział w niezliczonej ilości zawodów sportowych, w których zachwycał swoją walecznością, poświęceniem i nieprzeciętnymi umiejętnościami. Wszystkie osiągnięcia Janka są wynikiem ciężkiej pracy w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu, aczkolwiek mimo nieprzeciętnych zalet, pozostał on osobą skromną, miłą i uczynną dla wszystkich.