Enter your keyword

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców

W dniach 16 – 18.06.2024 r.  uczniowie reprezentujący naszą szkołę jak i województwo łódzkie, brali udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w koszykówce chłopców, które odbyły się w Stargardzie. Do tego pięknego miasta zjechały się szkoły z 13 województw, a rywalizacja odbywała się jednocześnie w 3 halach sportowych.

Nasze zmagania rozpoczęliśmy w grupie C z SP 2 z Łańcuta oraz SP 95 z Wrocławia tocząc bardzo zacięte, wyrównane pojedynki. Niestety w obu meczach musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.

SP 2 Łańcut – SP 2 Łowicz 56:40

SP 2 Łowicz – SP 95 Wrocław  33:41

Kolejny bardzo zacięty mecz rozegraliśmy z SP 1 z Wieliczki, który zakończył się naszym zwycięstwem 42:34. Dzięki temu znaleźliśmy się w rywalizacji o miejsca 9 lub 10. Ostatnim naszym sportowym rywalem była SP 4 Strzelce Opolskie, z którą przegraliśmy 62:21 kończąc rywalizację na 10 miejscu w Polsce, co jest bardzo dużym sukcesem zawodników z naszej Szkoły.

Skład naszej reprezentacji:

Gajda Szymon (6A), Wojciechowski Tomasz (6A), Gładki Ignacy (6A), Kępka Patryk (6A), Czarnota Tymon (6A), Plichta Nikodem (6B), Raróg Aleksander (6B), Flis Oliwier (6C), Wilanowski Eryk (5A), Kaźmierczak Jakub (5C), Miedzianowski Franciszek (5C) oraz Witkowski Kaspian (4C)

Opiekunowie: Łukasz Petelewicz, Przemysław Plichta

Składamy serdeczne podziękowania panu Mariuszowi  Siewierze – Burmistrzowi  Miasta Łowicza  za ufundowanie przejazdu na zawody,  jak również za przyjazd do Stargardu
i dopingowanie naszych zawodników  w fazie grupowej turnieju.

Serdeczne podziękowania należą się też Panu Rafałowi Gajdzie za wspieranie nas  w czasie całego naszego wyjazdu.

Dziękujemy również pani dyrektor Ewie Chudzyńskiej i  Radzie Rodziców za nieocenioną pomoc w przygotowaniach do udziału w Mistrzostwach Polski.