Enter your keyword

Półkolonie zimowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu „Zdrowo i sportowo” 04.01.2021 r. – 15.01.2021 r.

W poniedziałek 4 stycznia 2021 r., w pierwszy dzień ferii zimowych, na terenie naszej szkoły rozpoczęły się półkolonie pod hasłem „Zdrowo i sportowo”, zorganizowane przez Urząd Miejski
w Łowiczu.  Trwały one dwa tygodnie w godzinach od 8.00 do 14.00. Mimo, że atrakcją dla dzieci, było już samo ich wyjście z domów, to podczas wypoczynku czekało na nie mnóstwo, zaplanowanych wcześniej, ciekawych zajęć rozbudzających zamiłowania i zainteresowania. W półkoloniach, uczestniczyło 24 dzieci z klas I – IV podzielonych na dwie dwunastoosobowe grupy.  Każda grupa miała swojego wychowawcę i nazwę z symbolem. Grupę I „Śnieżynki”, stanowiły dzieci klas I – II
i opiekowała się nimi p. Magdalena Domańska.  Do II grupy „Wesołe Bałwanki” należały dzieci starsze z klas III – IV, nad którymi czuwała p. Elżbieta Lis. Całe przedsięwzięcie pod względem organizacyjnym nadzorowane było przez kierownika półkolonii, p. Agatę Zapisek.

Wszystkie zajęcia, gry i zabawy odbywały się w zgodzie z wytycznymi MEN, MZ i GIS, dotyczącymi  obowiązujących obostrzeń sanitarno – epidemiologicznych.

Jednymi z głównych atrakcji były: pokaz jazdy konnej w wykonaniu przedstawicieli Stowarzyszenia  Hipoterapii i Rekreacji „Karino”, uczestnictwo w twórczych warsztatach malarskich
z udziałem instruktora i nauczyciela naszej szkoły p. Wojciecha Kutkowskiego, na których dzieci zapoznały się z techniką malowania akwarelą martwej natury i zimowego pejzażu, aktywne uczestnictwo w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem trampolin przeprowadzonych przez instruktora fitness również  będącego nauczycielem naszej szkoły p. Karolinę Pierzchałę, udział
w warsztatach edukacyjnych „Ekologia” przeprowadzonych przez pracownika miejscowej Biblioteki Pedagogicznej p. Beatę Sawicką, oraz pogadanka i zabawy z psychologiem szkolnym p. Aleksandrą Lelonkiewicz-Dubel dotyczące relacji rówieśniczych.

Nieocenionym sprzymierzeńcem oraz fundamentem dobrej zabawy stała się pogoda, która
w drugim tygodniu trwania półkolonii zaskoczyła nas obfitym, puszystym śniegiem. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców mogły dać upust emocjom podczas swobodnego ruchu, wyzwalającego spontaniczną radość. Szczególnie do gustu przypadły im bitwy śnieżkami, sanna, tworzenie aniołków na śniegu, budowanie igloo i pękatych bałwanków.

W zaciszu świetlicowych pomieszczeń uczestnicy półkolonii mogli relaksować się oglądaniem pouczających bajek i filmów, rysowaniem, rzeźbieniem, malowaniem, tworzeniem różnych figur
i postaci z plasteliny oraz różnobarwnej bibuły czy chociażby grą w ping ponga. Pomysłowość wychowawców była na tyle innowacyjna i inspirująca, że ich podopieczni bardzo chętnie
i z uśmiechem na twarzy przychodzili na zajęcia.

Po wyczerpujących grach i zabawach na dzieci zawsze czekały zróżnicowane posiłki w postaci śniadań i gorących dwudaniowych obiadów, przygotowywanych przez p. Beatę Bury, p. Urszulę Kobierzycką i p. Annę Wojdę. Nietypowym urozmaiceniem kulinarnym była pizza i zestaw Happy Meal.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy, tak i nasza zimowa przygoda również musiała dobiec końca. Wszyscy będziemy długo i ciepło wspominać minione, wspólne chwile. Z nostalgią i nadzieją można jedynie powiedzieć – „Do zobaczenia za rok…”

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której zostały przedstawione niektóre z naszych zajęć.