Przyjaciele Zippiego

W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce realizowany jest program promujący zdrowie i dobre samopoczucie dzieci. Nazywa się Przyjaciele Zippiego. Ma na celu jak najlepsze przygotowanie dzieci do radzenia sobie z problemami i wyzwaniami, przed jakimi stają na co dzień w szkole i w domu. Dzieci, poprzez czytanie opowiadań,  rozmowy, gry i zabawy, uczą się rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia, rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny, nawiązywać przyjaźnie i utrzymywać dobre relacje z innymi, a przede wszystkim, radzić sobie na co dzień z trudnościami i problemami.
Przyjaciele Zippiego, to międzynarodowy program, który jest realizowany w wielu krajach na całym świecie. W Polsce został wprowadzony w 2005 r. i uzyskał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestnicząc w zajęciach programu Przyjaciele Zippego dzieci zyskują poczucie kompetencji, wiarę w siebie i swoje możliwości, a także rozwijają podstawowe kompetencje społeczne i emocjonalne – co stanowi wspaniały kapitał na całe życie.
W naszej szkole ten program realizowany jest w klasach: 1c, 2a, 3b, 3c.

Arciszewska Joanna