Enter your keyword

Spotkanie z aktorką teatralną p. Moniką Świtaj-Milczarek

Spotkanie z aktorką teatralną p. Moniką Świtaj-Milczarek

Dnia 28 marca 2022 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, uczniowie klas siódmych oraz kl.8c mieli okazję wysłuchać prelekcji aktorki p. Moniki Świtaj-Milczarek na temat zawodu aktora.

Monika Świtaj-Milczarek zadebiutowała na scenie teatralnej w roli Celli Peachum w Operze za trzy grosze (Teatr Nowy) 14 listopada 1982. Od 1983 występowała na deskach teatrów warszawskich: Teatru Dramatycznego, Teatru na Woli i Teatru Studio.

W filmie zadebiutowała w roku 1984 epizodyczną rolą w serialu dla dzieci Przybłęda (reż. Włodzimierz Haupe).

Grała w filmach fabularnych i serialach m.in. „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Diagnoza”, Motyw”, „M jak Miłość” czy „Wojenne Dziewczyny”.

Podczas prelekcji p. Świtaj-Milczarek opowiedziała naszej młodzieży o swojej karierze oraz o zaletach i wadach bycia aktorką teatralną i filmową. Poprowadziła także krótkie warsztaty z dykcji. Radosna atmosfera spotkania mówiła sama za siebie. W dzisiejszym, niepewnym czasie, takie chwile są nam wszystkim bardzo potrzebne.