Enter your keyword

Spotkanie z pisarzem „Z książką na walizkach” X Łódzkie Spotkania z Młodymi Czytelnikami

Spotkanie z pisarzem „Z książką na walizkach” X Łódzkie Spotkania z Młodymi Czytelnikami

W dniu 12 maja 2022r. uczniowie klas trzecich  naszej szkoły w ramach akcji „Z książką na walizkach”  propagującej i popularyzującej zainteresowania czytelnicze spotkali się z pisarzem Rafałem Witkiem, autorem wierszy i opowiadań dla dzieci. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu. Pisarz przygotował ciekawe zagadki i z humorem opowiadał o swojej twórczości młodym czytelnikom.

Trzecioklasiści  wzięli również udział w konkursie literacko – plastycznym „Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat na starej fotografii”. Wyróżnieni przez Komisję Konkursową uczniowie /Stanisław Żmijewski kl.3a, Aleksandra Kamińska kl.3a, Karolina Mrowiec kl.3a / otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Organizatorem konkursu było łódzkie „Wydawnictwo Literatura”. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli zakupić książki autora i otrzymać pamiątkowy autograf.

Zdjęć użyczyła Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu.