Enter your keyword

Sukcesy ucznia naszej szkoły w wojewódzkich konkursach przedmiotowych z geografii i chemii

Sukcesy ucznia naszej szkoły w wojewódzkich konkursach przedmiotowych z geografii i chemii

      Antoni Pietrzak – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama  Mickiewicza w Łowiczu – jedynym  w Łowiczu  uczestnikiem trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii oraz Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

        31 stycznia 2022 r. Kuratorium Oświaty w Łodzi,  ogłosiło listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Geografii.  Wśród osób zakwalifikowanych znalazł się uczeń naszej szkoły – Antoni Pietrzak.  Dotarcie do finału konkursu, wymagało od uczestników posiadania  ogromnej wiedzy geograficznej oraz dużej umiejętności zastosowania jej w praktyce.  2 lutego 2022 r. dowiedzieliśmy się , że Antek zakwalifikowali się również do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. W tym konkursie z kolei, uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z chemii, szczególnie nieorganicznej oraz umiejętnością wykonywania skomplikowanych obliczeń  chemicznych.  Brawo, brawo Antku!

Do poszczególnych etapów konkursów, Antoni przygotowywał się pod okiem nauczyciela geografii – p. Marleny Dylik oraz nauczyciela chemii – p. Agnieszki Mrowiec.