Święto Szkoły i Ślubowanie Klas Pierwszych

17 grudnia 2021r. odbyła się uroczystość  Święta Szkoły, połączona z aktem ślubowania klas pierwszych. Był to bardzo wyjątkowy dzień dla całej społeczności naszej szkoły. Uroczystość poprowadzili uczniowie: Jakub Gajda oraz Antoni Pietrzak. Powitali
oni zaproszonych gości, panie Dyrektor, nauczycieli, rodziców, uczniów.

Uroczystość Święta Szkoły obchodzona jest każdego roku w grudniu. Termin związany jest z datą urodzin patrona szkoły Adama Mickiewicza.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas 5b i 8b, którzy pod kierunkiem p. Renaty Paciorkowskiej zaprezentowali krótki spektakl w oparciu o „Świteziankę
i „Romantyczność”, czyli „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Oprawę plastyczną zapewnił p. Wojciech Kutkowski, a nad elementami tanecznymi czuwała p. Aneta Walkiewicz.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym , pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Ewa Chudzyńska wraz z przedstawicielami Rady Rodziców wręczyła pierwszakom srebrne tarcze szkolne. Po tej wyjątkowej chwili przedstawicielka Rodziców klas pierwszych złożyła najserdeczniejsze życzenia  paniom Dyrektor, uczniom i wychowawcom.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny pierwszaków, który spotkał się z gromkimi brawami. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci pięknie zaśpiewali wesołą, skoczną piosenkę.

Nad uczniami klas pierwszych opiekę sprawowały wychowawczynie: p. Anna Gawrońska, p. Renata Erber oraz Joanna Arciszewska.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację tej wspaniałej uroczystości.