Enter your keyword

ŚWIĘTO SZKOŁY, ślubowanie klas pierwszych

ŚWIĘTO SZKOŁY, ślubowanie klas pierwszych

16 grudnia 2022 roku na długo pozostanie w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów oraz ich rodziców, ponieważ, podczas Święta Szkoły, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeżywali uroczystość ślubowania. Z tej okazji przedstawili program artystyczny, przygotowany pod okiem wychowawców p. Elżbiety Dymarskiej, Cezarego Kołaczyńskiego oraz Macieja Trojanowskiego, w którym zaprezentowali swoje umiejętności Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pani Dyrektor, na sztandar szkoły uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Ewa Chudzyńska wręczyła uczniom tarcze szkolne. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowego misia z logo Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. Wszystkim nowo pasowanym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.

Na zakończenie uroczystości odbyła się premiera przedstawienia „Gdyby Mickiewicz czytał Kopciuszka…”” w wykonaniu uczniów klasy 6b oraz zespołu tanecznego.  Aktorzy poczuli się jak na prawdziwej scenie teatru i z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Barwne stroje, dekoracja oraz ciekawa muzyka wprowadziły wszystkich widzów w zaczarowany świat baśni, w której Kopciuszek okazał się złą dziewczynką i tylko ingerencja Wróżki sprawiła, że dziewczyna zmieniła swoje postępowanie. Okazało się, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Adam Mickiewicz uważnie śledził losy Kopciuszka i komentował zdarzenia z baśni słowami ze swoich utworów.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała p. Renata Paciorkowska, odpowiedzialna także za reżyserię przedstawienia.