Enter your keyword

Szkolne Koło PTTK „A – da – się” już działa

29 września swą działalność w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Łowiczu rozpoczęło Szkolne Koło PTTK „A – da – się”. Zaproszenie na uroczystość przyjęli znamienici goście: Burmistrz Miasta Łowicza pan Krzysztof Jan Kaliński, radny Lech Aniszewski, wielu przedstawicieli PTTK oraz panowie: Tomasz Lus, który ukończył 20 – krotnego Ironmena i Maciej Modzelewski, który przejechał Maraton Północ – Południe. Przede wszystkim jednak przybył pan Paweł Pięta, bez którego zaangażowania koło by po prostu nie powstało. Podkreśliła to pani dyrektor Ewa Chudzyńska, która wspierała te działania. Podczas uroczystości padło wiele pięknych słów. Jacek Rybus podkreślił, że wczasach smartfonów, tabletów i innych czasopożeraczy hasło „A -da się” ma wielką moc sprawczą i pozwala oderwać się młodym od ekranów ich telefonów. Z kolei pani dyrektor Chudzyńska wspomniała, że w obliczu tylu pełnych zaangażowania rowerzystów jeszcze jedna wiata wydaje się niezbędna. Wreszcie w tak zacnym gronie grupa 121 uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami wyruszyła do Lasku Miejskiego. Po pokonaniu 17 kilometrów uczniowie klas 5 – 8 dotarli na polanę biwakową, na której oczekiwali ich nie tylko koledzy z młodszych klas, ale przede wszystkim prawdziwa uczta. Dzięki sponsorom, Radzie Rodziców i staraniom Pawła Pięty można było delektować się pysznościami. Były i kiełbaski, i popcorn, i wata cukrowa. Nic dziwnego, że humory dopisywały, podobnie zresztą jak pogoda. Po biesiadzie wszyscy najedzeni, z uśmiechami na buziach a przede wszystkim bezpieczni wrócili do szkoły.