Enter your keyword

Szkolny Klub Miłośników gry Rummikub

Szkolny Klub Miłośników gry Rummikub

Od początku roku szkolnego 2023/24 działa w naszej szkole Klub Miłośników gry planszowej Rummikub. Należy do niego na dzień dzisiejszy 21 uczniów z klas od trzeciej do siódmej. Opiekunami koła są pani Katarzyna Milczarek i pani Justyna Hymka.

Spotkania mają miejsce w co drugi poniedziałek na 8 godzinie lekcyjnej w sali 18S.

Rummikub to wciągająca, emocjonująca,inna w każdej rozgrywce, a dzięki czterem rodzajom Jokerów nieprzewidywalna na każdym kroku! Wcześniej postrzegana jako gra typowo rodzinna, od jakiegoś czasu chętnie wybierana na imprezy czy zwykłe spotkania.

Historia gry Rummikub sięga ponad 70 lat wstecz. Wszystko zaczęło się od genialnego pomysłu, który zrodził się w głowie pana Hertzano. Mężczyzna wymyślił, aby zastąpić tradycyjne karty używane w popularnej grze, kolorowymi płytkami. Gra w krótkim czasie stała się wielkim hitem.

Pierwsza Mistrzostwa Świata Rummikub miały miejsce w 1991 roku, przygotowując grunt pod przyszłe turnieje. Od tego czasu co trzy lata odbywają się międzynarodowe turnieje gry, które są już tradycyjnie dniami zabawy, radości, ale i rywalizacji.

Na naszych spotkaniach uczymy się różnych strategii gry, ćwiczymy i przygotowujemy się do ligi szkolnej oraz turniejów. Jeśli ktoś byłby jeszcze chętny, serdecznie zapraszamy.