Enter your keyword

Szkolny Międzypokoleniowy Konkurs Historyczny „Droga do Niepodległości”

Dnia 09 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicz w Łowiczu z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczystość w formie konkursu historycznego – Droga do Niepodległości obejmującego historię Polski w latach 1772-1918.  

W konkursie uczestniczyli rodzice, rodzeństwo  i uczniowie z klas 7 (Iga Kierzkowska, Wojciech Jeznach, Antoni Szczęśniak, Jan Wojda) i 8 (Wiktoria Jędral i Małgorzata Tarka). Poziom zaangażowania oraz zaprezentowanej wiedzy historycznej był bardzo wysoki.                                                                               

Konkurs polegał na współpracy pokoleń, dzieleniu się wiedzą historyczną a w praktyce na rozwiązywaniu zadań muzycznych, filmowych i  kartograficznych.