Enter your keyword

Szymon Majchrzak z klasy 5a zwycięzcą Świątecznego Konkursu Ogólnopolskiego

Szymon Majchrzak z klasy 5a zwycięzcą Świątecznego Konkursu Ogólnopolskiego

Przed Świętami Bożego Narodzenia kilkoro uczniów z klasy 5a wzięło udział w świątecznym konkursie matematycznym zorganizowanym przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zadaniem konkursowym było ułożenie jak najciekawszego zadania z treścią, którego rozwiązaniem byłaby liczba 2412, czyli data Wigilii, kiedy to Św. Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty.

Szymon zbudował zadanie związane z obliczeniami kalendarzowymi, które oparł na historii miłości swoich Rodziców. I to był strzał w dziesiątkę, gdyż zadanie wywalczyło mu I miejsce w tym konkursie – wygrał wśród wszystkich uczniów z klas IV – VI z całej Polski!!! 😊

Szymonowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

SP2 Łowicz