Enter your keyword

Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych w SP2 Łowicz

Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych w SP2 Łowicz

W dniach 12-16 września 2022 roku na terenie naszej szkoły obchodziliśmy Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych.

W klasach wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat chorób zakaźnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki tych chorób. Uczniowie klas starszych wykonali plakaty poświęcone powyższej tematyce – w sumie 63 prace. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie plastycznym. Wpłynęło 30 prac z klas I-III. Oto lista wyróżnionych w tym konkursie:

I miejsce Alicja Jankowska II A

II miejsce Mikołaj Bogacz II C

III miejsce Maja Węglarska II C

Wyróżnienie: Filip Płacheta II B, Gabriela Zabost II B, Lena Stefańska II B, Stefania Pięta II B.

Ponadto dwie uczennice: Klara i Maja Skoneczna przeprowadziły wywiad z lekarzem internistą łowickiego szpitala p. Łukaszem Skonecznym. Panu doktorowi serdecznie dziękujemy za możliwość pogłębienia naszej wiedzy i poświęcony czas!

Przed nami sezon jesienno-zimowy, sprzyjający niestety rozwojowi chorób, zwłaszcza tych przenoszonych drogą kropelkową. Zatem dbajmy o siebie i innych, weźmy sobie do serca to co sami uczniowie wychwycili w swoich pracach i słowa Pana doktora! Bądźmy zdrowi!

Zachęcam do obejrzenia wybranych prac dzieci na korytarzach szkolnych oraz wysłuchania wywiadu!

Agnieszka Sobolewska