Enter your keyword

uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski klasy 3A i 5A pod opieką pani Iwony Machnikowskiej i pana Cezarego Kołaczyńskiego,  przygotowały montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także kostiumów z epoki stanisławowskiej i wyeksponowania symboli narodowych. W czasy współczesne przeniosła uczniów  „Piosenka Młodego Patrioty”, zostawiając wszystkich w odświętnym a jednocześnie radosnym nastroju.