Enter your keyword

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Laurka dla AK – owca”

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Laurka dla AK – owca”

W ramach obchodów 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej uczennice i uczniowie  klasy 3a Michalina Piasecka, Alicja Piotrowska, Bartosz Bladowski, Filip Hendrysiak pod kierunkiem nauczyciela – wychowawcy p. Cezarego Kołaczyńskiego przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  o tematyce patriotycznej  „Laurka dla AK – owca”. Głównym celem konkursu było promowanie wśród dzieci w formie plastycznej idei patriotyzmu, kształtowanie ich świadomości narodowej, rozbudzanie zainteresowania historią swojej ojczyzny. Komisja Konkursowa nie wyłoniła laureatów,  natomiast najwyższym uznaniem dla uczestnika konkursu było wyróżnienie jego pracy. Z wielką radością mamy zaszczyt poinformować, że takie wyróżnienie otrzymały uczennice: Michalina Piasecka i Alicja Piotrowska. Praca plastyczna dziewczynek zakwalifikowana została do wielkiej wystawy wirtualnej prezentowanej w formie pokazu multimedialnego w trakcie koncertu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Laurki wykonane przez dzieci wręczone zostały żołnierzom kombatantom Armii Krajowej  podczas Uroczystej Wirtualnej Gali. Organizatorem konkursu był Społeczny Komitet Obchodów 80 Rocznicy Utworzenia Armii Krajowej,  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Łódź oraz Fundacja im. Stanisława Pomian – Srzednickiego. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Kuratora Oświaty w Łodzi.                                                                                                                

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!!

Na stronie organizatora konkursu www.80ak.pl podziękowania otrzymali Uczniowie, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciel i Rodzice.