Enter your keyword

XX rajd „Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty”

XX rajd „Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty”

9 września 2023 r., dokładnie w 84. rocznicę bitwy nad Bzurą, odbył się XX rajd „Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty”w którym udział wzięła duża reprezentacja naszej szkoły. Rajd zakończył się w Kompine aby oddać hołd poległym w kampanii wrześniowej 1939 r. Uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech tras.

Rowerzyści podczas 35 km trasy odwiedzili mogiły żołnierskie w Nieborowie i Bednarach. Po dotarciu do Kompiny odbyła się część oficjalna po której wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na gminne boisko, gdzie mogli skosztować wojskowej grochówki, upiec kiełbaskę na ognisku, a do kawy i herbaty zjeść m.in. domowe ciasta. Chętni wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych i teście historycznym, w którym zwyciężył Stanisław Pięta uczeń klasy 6b.