Enter your keyword

Z robotami za pan brat

Z robotami za pan brat

Z robotami za pan brat

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego jednym z celów jest aktywizacja dzieci uzdolnionych informatycznie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, a operatorem jest Politechnika Łódzka.

W ramach projektu realizowane są zajęcia koła dla uczniów klas piątych i szóstych. W czasie spotkań uczestnicy poszerzają i utrwalają umiejętności związane z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, algorytmiką i programowaniem.

Zajęcia koła są również okazją do rozwijania umiejętności pracy zespołowej.

Dzięki udziałowi w CMI szkoła wzbogaciła się o zestawy robotyczne. Dzięki nim uczniowie, uczestniczący w projekcie, mogą poznać zasady konstruowania i programowania robotów, realizujących konkretne zadania — zaczynając od sterowania robotem, poprzez ich rozbudowę o dodatkowe czujniki oraz pobieranie i gromadzenie danych przez nie rejestrowanych, a kończąc na poznaniu zasad funkcjonowania Internetu.

Uczestnicy koła podczas zajęć tworzą różne aplikacje, sterujące robotami i czujnikami, które potem analizują i w razie potrzeby poprawiają ich działanie.

Zabawa i nauka razem tworzą niesamowitą i ciekawą przygodę z prawdziwymi robotami😊